Простий PDM (Модуляція щільності імпульсів) контроллер на CPLD MAX3000 Altera.
[1] http://www.icct.ru/Practicality/Papers/01-11-2010/Invertor-03.php
Модуляція щільності імпульсів (PDM – Pulse Density Modulation)
Модуляція щільності імпульсів (PDM – Pulse Density Modulation)
Проект розроблено в Altera MAX+plusII.
Download project --> PDM.rar
В [1] описано дуже детально принцип функціонування PDM і реалізація модулятора на базі мікроконтроллера. В даній статті приведена розроблена схема простого PDM модулятора на основі CPLD Altera із довжиною кадра в 127 імпульсів. Принципова схема приведена на рис.1.
Рис. 1
Основний принцип роботи PDM це рівномірний розподіл вказаної кількості імпульсів по всій довжині кадру. Тому самий простий алгортм роботи пристрою буде, полягати у визначенні кількості кроків - імпульсів "0" між імпульсами "1". Розрахунок було проведено в програмі Excel файл проекту pulse_density_moduletion.xls в архіві pdm.rar. На рис.2 зображена таблиця розрахунку і відповідна часова діаграма роботи пристрою. Із за округлення значень стовпчика D і запису результату в стовпчик F , відповідно в стовпчику G приведеныі значення похибок які потім і впливають на нерівномірність розподілу. Це видно із результату обчислення і наведеної часвої діаграми для вхідного значення 16 модулятора PDM. 127/16= 7,9375, після округлення крок між сусідніми імпульсами буде 7 імпульсів, при цьому після 16 імпульсів із значенням "1", буде додано ще 15 "0"-их імпульсів.
Рис. 2
Схема розроблена так, що вхідні значення відповідають відповідним значенням кроків між імпульсами і записані в таблицю, елемент проекту input_table. При цьому нам потрібно тільки значення першої половини таблиці тобто для довжини кадру в 127 імпульсів нам потрібно від 0 до 63 елементу. Іншу частину результатів можна отримати інвертувавши результат, і перепризначивши другу половини вхідних значень до першої на рис.2 це стовпчик A і B за це відповідає елемент схеми input_table_inv. Переконатись що такий метод дієвий і працює можна із результатів симуляції схеми на наведених нижче рисунках часових діаграм рис.3 - рис.11.
Рис. 3
Рис. 4
Рис. 5
Рис. 6
Рис. 7
Рис. 8
Рис. 9
Рис. 10
Рис. 11
Немає коментарів:
Дописати коментар